Gazetki | Hipermarkety i supermarkety | Lidl

Lidl w Polsce

Lidl

20.06. – 22.06.2024

Zobacz gazetkę
Lidl

24.06. – 30.06.2024

Zobacz gazetkę
Lidl

17.06. – 19.06.2024

Zobacz gazetkę

Przeterminowane gazetki Lidl »

Gazetki Lidl w twoim mieście

Lidl Warszawa Lidl Kraków Lidl Łódź Lidl Wrocław Lidl Poznań Lidl Gdańsk Lidl Szczecin Lidl Bydgoszcz Lidl Lublin Lidl Białystok Lidl Katowice Lidl Gdynia Lidl Częstochowa Lidl Radom Lidl Toruń Lidl Rzeszów Lidl Sosnowiec Lidl Kielce Lidl Gliwice Lidl Olsztyn Lidl Zabrze Lidl Bielsko-Biała Lidl Bytom Lidl Zielona Góra

W ostatnich latach najczęściej odwiedzanymi w Polsce sklepami stały się dyskonty. Przeprowadzone badania na temat preferencji wśród polskich konsumentów wskazują, że taki rodzaj sklepu wybiera od 70 do 78% badanych, wartości te wahają się ze względu na wielkość miejscowości, w której przeprowadzano ankiety. Potwierdzają to także rankingi najpopularniejszych sklepów. W ścisłej czołówce od lat znajduje się Lidl.

Historia Lidla

Pierwszy Lidl w Polsce został otwarty w Poznaniu w 2002 roku, jednakże historia marki sięga lat 30. XX wieku, kiedy w niemieckim Neckarsulm rozpoczęła działalność hurtownia żywności Lidl&Schwarz KG. Około 40 lat później w Niemczech otwarto pierwszy sklep Lidl. Przez kolejne dziesięciolecia marka rozwijała się prężnie, dzięki czemu w latach 80. Znajdowała się w 450 lokalizacjach na terenie Niemiec.

Na rynek europejski Lidl wkroczył w 1989 roku, rozpoczynając tym samym działalność we Francji, natomiast w 2007 roku dotarł aż do Stanów Zjednoczonych.

Obecnie Lidl działa w ponad 30 krajach świata, na ponad 11 500 placówek, w tym ponad 800 na terenie naszego kraju.

Rodzaje sklepów Lidl

Marka Lidl szczyci się zrównoważonym podejściem do kwestii rozwoju, elastycznością i przyszłościowym myśleniem. Jest to jedna z przyczyn, dla których Lidl dzieli swoje sklepy na kilka kategorii, w zależności od charakteru lokalizacji, w której się znajduje.

Sklepem standardowym określa się wolnostojące sklepy o dużej powierzchni, zaprojektowane z myślą o potencjalnym dalszym rozwoju i rozbudowie. Komfort klientów stawiany jest na pierwszym miejscu.

Niestandardowe sklepy Lidl spotkać można w istniejących już przestrzeniach, często starszych budynkach, nawet zabytkach, wyróżniających się estetycznie i ciekawych architektoniczne. Przestrzeń i wyposażenie sklepu muszą zostać dostosowane to warunków istniejącej zabudowy w taki sposób, żeby nie naruszyć jej atrakcyjności i walorów urbanistycznych i równocześnie zapewnić klientom maksymalną wygodę i bogaty asortyment.

Rozważając otwarcie sklepu w galerii handlowej, Lidl bierze pod uwagę jakość lokalizacji, istniejące już ułatwienia dla klientów oraz listę pozostałych najemców, chcąc w ten sposób jak najlepiej ocenić i wykorzystać potencjał danego miejsca.

Pozostałe dwie kategorie stanową sklepy zlokalizowane w centrach miast, gdzie – ze względu na ograniczenie przestrzeni – należy dostosować zakres asortymentu to najpilniejszych potrzeb klientów. Efektem tej koncepcji są stoiska Lidl-to-go, gdzie kupić można wyroby piekarnicze oraz kawę na wynos bez konieczności przechodzenia przez całą halę sklepową.

Asortyment Lidla

Do stałego asortymentu Lidla należą jego flagowe marki własne takie jak: Kuchnia Lidla, Lodziarnia Lidla, Piekarnia i Cukiernia Lidla czy Deska Serów Lidla oraz mniej oczywiste: kawa Bellarom Barista, wędliny Pikok, soki i smoothie Solevita, roboty kuchenne Monsieur Cuisine Smart i SilverCrest, tekstylia Livarno Home oraz wiele innych. Są to produkty w przystępnych cenach, ale o wysokiej jakości. Ponadto, w Lidlu znajdziemy bogatą ofertę znanych marek spożywczych i kosmetycznych, których szukać możemy w każdym większym sklepie w Polsce.

Sklep internetowy Lidl

Od kilku lat klienci Lidla mogą skorzystać także ze sklepu internetowego, w którym nabyć można produkty niedostępne lub ograniczone w standardowej ofercie sklepów stacjonarnych. Znajdziemy wśród nich odzież i obuwie, narzędzia i wyposażenie warsztatu, akcesoria samochodowe, małe AGD, naczynia, akcesoria kuchenne, dodatki do domu i ogrodu, w tym: tekstylia do kuchni i sypialni, akcesoria łazienkowe, meble i oświetlenie, a także wyposażenie i akcesoria do różnego rodzaju sportów i spędzania czasu na świeżym powietrzu czy akcesoria dla zwierząt. Wszystkie produkty dostępne w sklepie internetowym, dostarczane są prosto pod wskazany przez kupującego adres.

Aplikacja Lidl Plus

Zarówno w sklepie internetowym jak i mobilnej aplikacji Lidla znaleźć można gazetki z aktualnymi promocjami, ale Lidl Plus umożliwia także dostęp do jednorazowych kuponów na różnego rodzaju asortyment, kodów promocyjnych, historii zakupów, systemu płatności Lidl Pay, a nawet informacji o wybranym lokalnym sklepie, w którym najczęściej robimy zakupy.

Sukces Lidla w Polsce

Warto wspomnieć, że Lidla napotkał w Polsce poważnego konkurenta, inną znaną sieć dyskontów. Niezaprzeczalny sukces i ogromną popularność wśród polskich konsumentów zawdzięcza wyjątkowo korzystnemu stosunkowi jakości do ceny. Często słyszy się, że klienci wybierają Lidla właśnie dlatego, że na przestrzeni ostatnich 10 lat bardzo podniósł jakość swoich produktów, różnorodność asortymentu oraz zadbał o estetyczne, zachęcające i uporządkowane wyposażenie hal sklepowych.


Inne sklepy

Już widziałeś wszystkie gazetki ze sklepu Lidl? Nie ma problemu, u nas znajdziesz oferty promocyjne również innych sklepów. Wystarczy kliknąć logo jednego z niżej pokazanych sklepów, a pojawią się wszystkie promocyjne gazetki i oferty tego sklepu.

Najnowsze artykuły

Grill & Chill: Perfekcyjny Grill z Przyjaciółmi

Grill & Chill: Perfekcyjny Grill z Przyjaciółmi

Jest coś magicznego w spotkaniu z przyjaciółmi na grillu. Aromat skwierczącego mięsa, dźwięk śmiechu i radość ze wspólnego posiłku pod gołym niebem…

Najboljše Otrokom Prijazne in Varnostno Zagotovljene Države za Poletni Oddih

Najboljše Otrokom Prijazne in Varnostno Zagotovljene Države za Poletni Oddih

Ko se poletje bliža, se družine po vsem svetu pripravljajo na nepozabne dogodivščine. Za starše je ključno izbrati destinacijo, ki poleg zanimivih…

Świeże i Pełne Smaku: Przepisy na Wiosnę z Sezonowymi Składnikami

Świeże i Pełne Smaku: Przepisy na Wiosnę z Sezonowymi Składnikami

Wraz z wydłużającymi się dniami i wzrostem temperatur, nadejście wiosny przynosi obfitość świeżych i pełnych życia składników. Przywitaj porę roku…

Sześć Niezwykłych Pomysłów na Walentynki, Które Podkręcą Waszą Miłość

Sześć Niezwykłych Pomysłów na Walentynki, Które Podkręcą Waszą Miłość

Walentynki to doskonała okazja, aby wyrazić swoje uczucia w sposób wyjątkowy. Zamiast tradycyjnego bukietu kwiatów i pudełka czekoladek, spróbujcie…